Ana Sayfa Gündem 21 Eylül 2020 76 Görüntüleme

NİĞDE’NİN BOR İLÇESİNDE DEPREM MEYDANA GELDİ!

Niğde’nin Bor ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.08’de merkez üssü Niğde’nin Bor ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. Depremin 6,97 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremin şiddetini 5.1, derinliğini 6.97 km olarak bildirdi. Bu sabah saat 06.37’de 4.1 büyüklüğünde bir sarsıntı daha oldu.

Deprem noktasına en yakın yerleşim yerinin Obruk köyü olduğu açıklandı. Deprem Konya’nın Emirgazi ve Ereğli, Aksaray’ın Akçakent köyünde hissedildi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin şiddetini 5.1, derinliğini 2.8 km olarak açıkladı.

GECEYİ GEÇİRMEK İÇİN ÇADIRLAR KURULDU

Niğde´nin Bor ilçesinde dün akşam meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından Obruk Köyü’ndeki bazı kerpiç evler zarar gördü. Artçı sarsıntıların da meydana geldiği yerde 14 çadır kurdu.
Evleri zarar gören vatandaşlar geceyi çadırlarda ve araçlarında geçirdi. Geceyi korku içerisinde uykusuz geçirdiklerini belirten depremzedeler, yardımlar nedeniyle teşekkür etti.

BEKLENMEYEN DEPREM

Çevre illerden de hissedilen deprem sonrası NTV yayınına katılan İTÜ Öğretim Üyesi Prof Dr. Okan Tüysüz, “Olağan koşullarda çok yıkıcı olması beklenen bir büyüklük değil. 4’ü geçen artçılar söz konusu olabilir. Bu bölgede büyük bir deprem beklenmiyordu” dedi. İlk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yoktur. Geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Cnntürk

Tema Tasarım |